Firma istnieje od 1986 roku ulegając kilkukrotnym przekształceniom spowodowanymi potrzebą dostosowania się do istniejących uwarunkowań na rynku. Początkowo zajmowała się produkcją włókienniczą by po upadku przemysłu włókienniczego zajmować się przez kilka lat małą poligrafią. Od 1998 roku prowadziła sprzedaż hurtową i detaliczną materiałów budowlanych zakończoną w roku 2006 rozpoczynając jednocześnie produkcję urządzeń pogrzebowych w oparciu o własne projekty i patenty.

Pomysł na "bramę husarską" był efektem potrzeby chwili to znaczy przy własnej posesji nie było możliwości zastosowania bramy przesuwnej, zaś brama skrzydłowa była bardzo uciążliwa ze wzgledu na konieczność odśnieżania. Obecna konstrukcja bramy testowana jest od jesieni 2009 roku i jako prototyp działa do dziś co widać na filmie. Naped bramy ulegał wielokrotnym modyfikacjom. Obecnie części wykonywane są na obrabiarkach numerycznych, wycinane laserowo z użyciem hartowanej stali narzędziowej włącznie.

Prace nad kształtem skrzydeł bramy są i będą prowadzone dalej, by dać więcej wariantów ich wykonania np. całkowite wypełnienie skrzydeł by stworzyć nieprześwitującą płaszczyznę. Dlatewgo prosimy zaglądać na naszą stronę internetową, gdyż zmiany będą stale aktualizowane.


1. Brama samonośna.
2. Otwierana do góry.
3. Możliwość otwarcia jednego skrzydła.
4. Osczędność miejsca po otwarciu.
5. Furtka obok, otwierana niezależnie.